Nedodržanie výpovednej lehoty

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Nitra

Otázka: Nedodržanie výpovednej lehoty

V apríli 2015 som dal výpoveď. Dvojmesačná výpoveď bola následne účinná od 1. mája 2015. Prvý mesiac som bol zo zdravotných dôvodov 14 dní na pracovnej neschopnosti. Po skončení pracovnej neschopnosti som nenastúpil do práce a zamestnávateľ mi udelil neprítomnosť. Následne som sa opäť nechal zapísať na pracovnú neschopnosť. Tá mi však skončila k 31. máju 2015 a potom som do práce už viac nenastúpil. V pracovnej zmluve mám v ďalších dohodnutých podmienkach uvedené: "Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej lehoty u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku zamestnanca za jeden mesiac §62 ods. 3 zákona č. 348/2007 Z. z.". Rád by som sa opýtal, či má zamestnávateľ naozaj právo nevyplatiť mi mzdu za apríl 2015, ak som v dobe výpovednej lehoty v práci nezotrval?

Odpoveď: Nedodržanie výpovednej lehoty

Dobry den, nielenze nedostanete mzdu ale budete musiet zaplatit zamestnavatelovi aj nahradu podla zakonika prace v spominanej vyske.