Nechce vrátiť auto. Čo mám robiť?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Košice

Otázka: Nechce vrátiť auto. Čo mám robiť?

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, ako mám postupovať, keď som dala opraviť výfuk na svojom aute kamarátovi na základe ústnej dohody a keď som ho po pol roku žiadala späť, nechcel mi ho vrátiť. Navyše ho už niekde odtiahol a neviem, kde ho ukryl. Podala som na neho trestné oznámenie za neoprávnené používanie cudzej veci, ale to zamietli. Vôbec sa s ním nedá dohodnúť a auto mi veľmi chýba na cestovanie z domu z Gelnice do Košíc do práce. Neviem, ako vyriešiť túto situáciu.

Odpoveď: Nechce vrátiť auto. Čo mám robiť?

Dobrý deň,

podľa toho, čo uvádzate ide o zásah do Vášho vlastníckeho práva. Ak ignoruje Vaše výzvy na vrátenie auta, môžete naňho podať žalobu na vydanie veci. V návrhu podrobne opíšte, celú situáciu a priložte aj dôkazy (napr. aj trestné oznámenie, či výpis SMS), alebo navrhnite svedkov.