Predaj nehnuteľnosti nadobudnutej darovaním

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Žilina

Otázka: Predaj nehnuteľnosti nadobudnutej darovaním

Dobrý deň, klient má záujem o predaj nehnuteľnosti, ktorú získal darom od svojich rodičov. Nehnuteľnosť vlastní menej ako 5 rokov. Rád by som sa opýtal, či pri predaji musí byť ako príloha predložený písomný súhlas darcu (rodičov) s predajom danej nehnuteľnosti. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Predaj nehnuteľnosti nadobudnutej darovaním

Dobrý deň, pri predaji nehnuteľnosti nadobudnutej darovaním nie je potrebné prikladať písomný súhlas darcu (rodičov). Títo rodičia už nie sú vlastníkmi nehnuteľnosti a preto ich súhlas nemá vplyv na prevod nehnuteľnosti na kupujúceho.