POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Kedy mi začala plynúť sankcia zákaz činnosti viesť motorové vozidlo?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Prešov

Otázka: Kedy mi začala plynúť sankcia zákaz činnosti viesť motorové vozidlo?

Dobrý deň, dňa 1.3.2016 ma pri dopravnej kontrole zastavila policajná hliadka, pri ktorej zistili, že mám iba 17 rokov. Vedľa mňa nesedela osoba, ktorá by mala vodičský preukaz už 10 rokov, a tak mi ho zadržali. Po polovici trestu som podal žiadosť o upustenie od zvyšku zákazu činnosti na ODI, konkrétne dňa 4.3.2016. Chcem sa spýtať, či sa mi doba trestu počítala už od 1.3, alebo až od 20.4.2016, kedy som mal na inšpektoráte prejednávanie.

Odpoveď: Kedy mi začala plynúť sankcia zákaz činnosti viesť motorové vozidlo?

Dobrý deň, podľa § 14 ods. 2 zákona o priestupkoch, do času zákazu činnosti sa započítava čas, po ktorý páchateľ na základe opatrenia orgánu štátnej správy vykonaného v súvislosti s prejednávaným priestupkom nesmel už túto činnosť vykonávať; nezapočítava sa však čas výkonu nepodmienečného trestu odňatia slobody. Zadržanie vodičského preukazu dňa 1.3.2016 bolo práve týmto opatrením, na základe ktorého ste už nemohli ďalej viesť motorové vozidlo a preto od tohto okamihu Vám plynie doba zákazu činnosti.

Trápi vás "Kedy mi začala plynúť sankcia zákaz činnosti viesť motorové vozidlo?" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:Podotázka: Kedy mi začala plynúť sankcia zákaz činnosti viesť motorové vozidlo? (Iné oblasti práva)

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať. V roku 2012 mi bola udelena trestná sankcia v podobe trojročného zákazu viesť motorové vozidlo. Neskôr som sa ocitol v plnení trestu za iný delikt. Moja otázka je, či sa doba strávená pri výkone tohto trestu započíta do obdobia zákazu viesť motorové vozidlo. Veľmi pekne ďakujem.

Odpoveď: Kedy mi začala plynúť sankcia zákaz činnosti viesť motorové vozidlo?

(odpoveď odoslaná: 25.04.2017)

Dobrý deň, podľa ustanovenia § 61 ods. 8 Trestného zákona sa doba výkonu nepodmienečného trestu odňatia slobody nezapočítava do doby výkonu trestu zákazu činnosti viesť motorové vozidlo.


4,9 (4 969)
Všetky recenzie

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Kedy mi začala plynúť sankcia zákaz činnosti viesť motorové vozidlo?" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.