Kategorizácia škody podľa § 125 TZ

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Trnava

Otázka: Kategorizácia škody podľa § 125 TZ

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či sa škoda vo výške 10 000 EUR považuje za veľkú škodu (minimálne 10-násobok sumy 266 EUR). Podľa zákona je totiž značnou škodou definovaná tá, ktorá dosahuje minimálne 100-násobok sumy 266 EUR. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Odpoveď: Kategorizácia škody podľa § 125 TZ

Dobrý deň. Rozsah škody dosahujúcej výšku 10.000,- € ste v zmysle ustanovenia § 125 Trestného zákona kategorizovali správne ako škodu väčšiu.