Hľadáme advokátskeho koncipienta

Koho hľadáme?

Hľadáme kolegu na pozíciu advokátskeho koncipienta, ktorý obohatí náš kolektív a pomôže nám v riešení zaujímavých prípadov. Zakladáme si hlavne na zodpovednosti, láske k právu a pomoci ľuďom.

Čo ponúkame?

S výkonom tohto povolania je spojená flexibilita. Nemusíte sa však báť toho, že nebudete mať takmer žiaden voľný čas a toho, že budete pracovať po večeroch. Ponúkame skutočne flexibilný pracovný čas. Work-life balance u nás nie je len klišé. Snažíme sa klásť dôraz na to, aby zamestnanec mal čas aj na seba, svoje záľuby oddych a rodinu.

Okrem toho sa v našej kancelárii snažíme neustále vzdelávať, a to nie len po odbornej stránke, ale aj po stránke osobnostnej. Môžete sa tak tešiť na pravidelné vzdelávacie dni, kedy sa venujeme len rozvoju našich zručností, vedomostí a kvalít.

Nástupný plat je vo výške 900 € brutto, s možnosťou zvýšenia po dohodnutej skúšobnej dobe a následne po dosiahnutí určitej odbornej úrovne a výsledkov. Postupne tak môže plat dosiahnuť aj oveľa vyššiu, naozaj nadštandardnú, úroveň.

Na prípad nikdy nebudete sami. Pri zložitejších prípadoch hľadáme riešenia formou brainstormingu.

V neposlednom rade je tu možnosť pokračovať v našej kancelárii po vykonaní advokátskej skúšky ako advokát, kde budete mať k dispozícii základné zázemie pre výkon praxe.

Čo bude Vašou náplňou práce?

To, čo by mal  budúci advokát vedieť, teda kriticky a kreatívne myslieť, hľadať možné riešenia, vypracúvať analýzy a právne podania, komunikovať s klientmi a orgánmi verejnej moci a samozrejme rokovať s klientom a zastupovať ho na pojednávaniach. Nepripravíme Vás “len” na advokátske skúšky, ale na skutočný výkon tohto povolania. Nemusíte sa tak báť, že u nás budete robiť stále to isté. Každý člen nášho tímu však začína vždy na rovnakej úrovni a postupne dostáva náročnejšie úlohy, čím získava skúsenosti na ťažšie úlohy a tým aj potrebnú samostatnosť.

Čo očakávame?

  • znalosť základných právnych predpisov,

  • prax aspoň 1 rok v advokátskej kancelárii (aj na pozícii právneho asistenta)

  • zodpovednosť a dôslednosť

  • umenie poučiť sa z chyby

  • nebáť sa samostatnosti v rozhodovaní

  • lojalita

  • angličtina/ nemčina na úrovni B2

  • vodičský preukaz

Ak Vás pracovná ponuka zaujala, pošlite nám svoj životopis s fotografiou, motivačný list a súhlas so spracovaním osobných údajov na advokat@ficek.sk

Bližšie informácie o nás môžete získať na našich profiloch na:

Facebooku https://www.facebook.com/advokat.bratislava.judr.ficek

Instagrame https://www.instagram.com/pravo_v_praxi

YouTube kanáli https://www.youtube.com/channel/UCx7hAcLFz-vqALah5PRyO3w

Webe https://ficek.sk/

Autor
JUDr. Milan Ficek, advokát

Najnovšie články: