POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Dopravná nehoda a zadržanie vodičského preukazu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Nezaradené, Žilina

Otázka: Dopravná nehoda a zadržanie vodičského preukazu

Dobrý deň, po dopravnej nehode, pri ktorej došlo len k ľahkým zraneniam s dobou liečenia kratšou ako sedem dní, mi bola zadržaná vodičská licencia. Nehoda sa stala už viac ako pred mesiacom a od policajtov som zatiaľ dostal iba rozhodnutie o zadržaní vodičského preukazu. Rád by som sa informoval, či polícia má stanovené nejaké termíny, v rámci ktorých musí rozhodnúť alebo vydať rozhodnutie. Ďakujem.

Odpoveď: Dopravná nehoda a zadržanie vodičského preukazu

Dobrý deň.

Polícia musí celú dopravnú nehodu prešetriť a rozhodnúť o tom, či je to trestný čin alebo priestupok. Následne musí byť príslušným orgánom vydané rozhodnutie, ktorým sa rozhodne aj o tom, aký trest Vám bude za spáchaný skutok vyrúbený. Až následne po právoplatnosti tohto rozhodnutia Vám polícia bude môcť vodičský preukaz vrátiť, čo však závisí od toho, aké bude toto rozhodnutie. Polícia nemá žiadne lehoty na prešetrenie dopravnej nehody, takže budete musieť len čakať. Môžete sa však na polícii informovať v akom štádiu je celá vec.