Dôkaz v trestnom konaní

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Banská Bystrica

Otázka: Dôkaz v trestnom konaní

Dobrý deň, mám pre Vás jednu otázku. Môže mi človek podať trestné oznámenie na základe komunikácie na Facebooku? Bude sa táto komunikácia brať ako dôkaz? Hovoríme o dlhu, o ktorom sme s daným človekom hovorili výhradne prostredníctvom sociálnej siete, žiadne iné záznamy o tomto dlhu neexistujú. Ďakujem.

Odpoveď: Dôkaz v trestnom konaní

Dobrý deň

trestné oznámenie sa podáva policajtovi alebo prokurátorovi. Policajt alebo prokurátor preskúma, či z obsahu trestného oznámenia vyplývajú skutočnosti nasvedčujúce tomu, že bol spáchaný trestný čin. V prípade ak tr. oznámenie neobsahuje takéto skutočnosti, avšak je možné ich zadovážiť doplnením, môžu ich doplniť vyžiadaním od oznamovateľa výsluchom alebo vyžiadaním si písomných podkladov. Za dôkaz v trestnom konaní môže slúžiť všetko, čo môže prispieť na náležité objasnenie veci.