Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

Čerpanie dovolenky vo výpovedi nástup do nového zamestnania

Online právna poradňa
Oblasť práva: Nitra

Otázka: Čerpanie dovolenky vo výpovedi nástup do nového zamestnania

Dobrý deň, dňa 30. 9. 2021 mi končí pracovný pomer u súčasného zamestnávateľa. Zároveň od 10. 9. 2021 budem čerpať dovolenku, počas ktorej mám nastúpiť do novej práce na trvalý pracovný pomer. Mám povinnosť oznámiť to zamestnávateľovi? Momentálne pracujem na pozícií šéfkuchár a u nového zamestnávateľa to bude pozícia kuchár.

Odpoveď: Čerpanie dovolenky vo výpovedi nástup do nového zamestnania

Dobrý deň,

z uvedeného predpokladám, že sa jedná o pracovný pomer na dobu určitú. Pracovný pomer sa takto skončí uplynutím dohodnutej doby. Zamestnávateľovi nemusíte oznamovať, že nastupujete k novému zamestnávateľovi, a to ani v prípade ak sa tak stane počas čerpania Vašej dovolenky. Zamestnávateľovi tým nevzniknú ani žiadne nároky, ktoré by od Vás mohol žiadať. Iná situácia totiž platí pri skončení pracovného pomeru výpoveďou, pretože za splnenia zákonných podmienok si zamestnávateľ môže nárokovať peňažnú náhradu, ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa. Ak ste neskončili pracovný pomer výpoveďou, a teda Váš pracovný pomer končí uplynutím dohodnutej doby, nevzniká Vám žiadna takáto povinnosť vo vzťahu k terajšiemu zamestnávateľovi.