Autorský zákon ?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Obchodné právo, Košice

Otázka: Autorský zákon ?

Dobrý deň, som študentka a len prednedávnom som začala vykonávať činnosť slobodného povolania pod autorským zákonom, konkrétne píšem PR články a texty na webové stránky. Zákazky budú jednorazové. Rozumiem tomu, že musím pracovať na základe zmluvy o dielo a pokiaľ nechcem, aby mi bola zrazená zrážková daň, je nutná písomná dohoda. Obraciam sa na Vás, pretože na internete nedokážem nájsť odpovede na svoje otázky. Je možné zmluvu a dohodu zasielať elektronicky? Ak áno, je potrebný elektronický podpis? Môže byť dohoda nejakým spôsobom zahrnutá do zmluvy, aby som si tak zjednodušila administratívu? Práve mám fakturovať svojho prvého klienta z Prahy a možnosť komunikácie prostredníctvom e-mailu by mi veľmi pomohla. Existuje nejaký spôsob, ako to obísť, napríklad vystavením faktúry? Vopred ďakujem za odpoveď a prajem príjemný zvyšok dňa.

Odpoveď: Autorský zákon ?

Dobrý deň,

otázku preposielam na hlavný email, nakoľko sa týka  účastníkov zmluvy - podnikateľov : SZČO a PO.

Prípadne otázku môžete sama  zadať do platenej poradne - link tu : https://ficek.sk/.