Máte
otázku?

Ako zistím, že advokát je dobrý?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Nitra

Otázka: Ako zistím, že advokát je dobrý?

Dobrý deň, mám jednu otázku, ktorá sa netýka práva. Chcel by som zistiť, ako identifikovať dobrého advokáta. Podľa akých kritérií sa dá rozoznať kvalitný advokát? Nemám vo svojom okolí nikoho, kto by mi vedel poradiť, a potrebujem skutočne dobrého advokáta.

Odpoveď: Ako zistím, že advokát je dobrý?

Dobrý deň,

podľa môjho názoru dobrý advokát sa pozná podľa toho, či klient nerozumie tomu, čo mu advokát hovorí a svoj právny názor vie podložiť právnymi predpismi alebo judikátmi. Nie je dôležité používať cudzie pojmy alebo výrazy. Dôležité je, by klient vedel, čo ho čaká a ako bude celé zastupovanie (prípadne súdny proces) prebiehať. Dobrý advokát sa nedá zaskočiť. Dobrý advokát by mal postupovať tak, aby klienta zastupovanie vyšlo čo najmenej alebo dokonca, aby odmenu advokáta hradila protistrana. Dobrý advokát by mal vedieť poradiť klientovi tak, aby mu nevznikali ďalšie náklady. Dobrý advokát musí vedieť zhodnotiť úspech respektíve neúspech v konaní a podľa toho určiť ďalší postup pri zastupovaní.

 

Pokiaľ nemáte skúsenosti s advokátmi, môžete dať buď na odporúčania alebo si dohodnúť osobné stretnutie s konkrétnym advokátom a presvedčíť sa sám. 

Trápi vás "Ako zistím, že advokát je dobrý?" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:Podotázka: Ako zistím, že advokát je dobrý? (Iné oblasti práva)

Dobrý deň, vedeli by ste mi prosím, poradiť skúseného rozvodového právnika/právničku v Topoľčanoch alebo Nitre? Veľmi pekne ďakujem.

Odpoveď: Ako zistím, že advokát je dobrý?

(odpoveď odoslaná: 20.04.2021)

Dobrý deň,
pokiaľ chcete spísať návrh na rozvod, na našej stránke máme množstvo odpovedí týkajúcich sa rozvodu. Rovnako na našej stránke máte aj vzor návrhu na rozvod manželstva, ktoré môžete konzultovať s našou advokátkou kanceláriou podľa inštrukcií uvedených na úvodnej stránke v časti kontakty.

Vzor návrhu nájdete na našej stránke - na úvodnej strnke do vyhľadávacieho poľa je potrebné napísať : vzor návrhu na rozvod.

V otázke sa pýtate na dobrého advokáta. V tomto smere môžete dať na odporúčania, prípadne opýtať sa konkr. advokátov na váš problém.


4,9 (4 969)
Všetky recenzie

Podotázka: Ako zistím, že advokát je dobrý? (Iné oblasti práva)

Dobrý deň, chcem sa opýtať. Aký vplyv by mala na súdny proces skutočnosť, ak by sa potvrdilo, že môj advokát spolupracuje alebo je ovplyvňovaný stranou proti mne? Mám závažné podozrenie, že môj advokát je ovplyvnený a zapletený s hlavnou poškodenou v súdnom procese proti mne. Zdá sa mi, že hlavná poškodená má nekalé úmysly ovplyvniť môjho advokáta tak, aby svojim konaním počas pojednávania pracoval v jej prospech.

Odpoveď: Ako zistím, že advokát je dobrý?

(odpoveď odoslaná: 23.06.2020)

Dobry den, toto si advokat nemoze dovolit. Ak to urobi a mate o tom dokazy, mozete to riesit podanim na Slovensku advokatsku komoru. Advokat moze byt za take kona ie potrestany. Najprisnejsi trest je vyciarknutie zo zoznamu advokatov.

Ak mate podozrenie, ze taketo nieco advokat robi, odporucam ihned ukoncit zastupovanie. Nemoze Vas predsa zastupovat niekto, komu neverite. Medzi advokatom a klientom musi byt maximalna dovera.


Podotázka: Ako zistím, že advokát je dobrý? (Iné oblasti práva)

Dobrý deň, hľadám poradenstvo v súvislosti s predvolaním na políciu na základe prešetrenia podnetu, či nebol spáchaný trestný čin v súvislosti s nájomnou zmluvou, ktorú som podpísal ako statutár. Je možná konzultácia tento týždeň v Bratislave a aký je poplatok? S pozdravom.

Odpoveď: Ako zistím, že advokát je dobrý?

(odpoveď odoslaná: 19.12.2016)

Dobrý deň, ak máte záujem o konzultácie, napíšte nám cez formulár na tejto stránke (vpravo hore je modré tlačidlo).  


Trápi vás "Ako zistím, že advokát je dobrý?" a chcete pomôcť?

Podotázka: Ako zistím, že advokát je dobrý? (Iné oblasti práva)

Dobrý deň, chcel by som sa vás opýtať, či môžem priamo komunikovať so súdom, aj keď mám zmluvu s advokátom, ktorý z neznámych príčin prestal komunikovať so mnou a so súdom. Súd mi priamo na moju adresu poslal písomnú výzvu na doručenie stanoviska, v ktorej ma upozorňuje, že môj právny zástupca bol už šesťkrát vyzvaný a na výzvy nereagoval.

Odpoveď: Ako zistím, že advokát je dobrý?

(odpoveď odoslaná: 05.11.2013)

Dobrý deň,

žiadny zákon Vám nebráni v tom, aby ste komunikovali so súdom priamo, hoci ste zastúpený advokátom. Advokát nie je prekážkou priamej komunikacie so súdom. Odporúčam Vám písomne sa obrátiť na advokáta a požiadať ho o vysvetlenie. Ak nie ste spokojný s komunikáciou s advokátom, máte právo mu splnomocnenie odvolať, urobte tak písomne doporučeným listom. V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Ako zistím, že advokát je dobrý?" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.