Zmena trvalého bydliska maloletého pred Dohodou

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Zmena trvalého bydliska maloletého pred Dohodou

Dobrý deň. Mám otázku: Môže matka maloletého dieťaťa zmeniť jeho trvalý pobyt v rámci Slovenskej republiky svojím presťahovaním, bez výslovného súhlasu otca, ešte pred zverením dieťaťa do svojej osobnej starostlivosti, prípadne pred potvrdením dohody o výkone rodičovských práv k maloletému súdom? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Zmena trvalého bydliska maloletého pred Dohodou

Dobrý deň, matky to často robia, že zmenia pobyt detí pred rozhodnutím súdu, prípadne potvrdením dohody na súde. Zákon to výslovne nezakazuje, avšak otec by mohol potom v rámci konania žiadať, aby sa táto skutočnosť - presťahovanie sa matky do iného okresu v rámci SR zohľadnilo pri vození detí na styk s otcom (t.j. že aj matka by mohla byť zaviazaná dieťa doviesť otcovi).