Založenie podielu na nehnuteľnosti - súhlas

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Trnava

Otázka: Založenie podielu na nehnuteľnosti - súhlas

Dobrý deň, chcela by som sa vás opýtať. Po rodičoch sme zdedili rodinný dom, pričom každý z nás vlastní 1/3. Moja sestra chce svoju časť založiť. Potrebuje k tomu náš súhlas? Jej podiel však už podlieha exekúcii. Vopred ďakujem.

Odpoveď: Založenie podielu na nehnuteľnosti - súhlas

Dobrý deň, pokiaľ ide o založenie podielu na nehnuteľnosti, je to možné. Váš súhlas k založeniu svojho podielu nepotrebuje. Ak by dlh nesplácala, potom exekútor môže predať podiel na dražbe.