Žaloba na vrátenie pôžičky

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Nitra

Otázka: Žaloba na vrátenie pôžičky

Dobrý deň, zaujíma ma výška úroku, ktorý môžem v Slovenskej republike žiadať od protistrany, s ktorou som uzavrel zmluvu o pôžičke. Protistrana vrátila istú časť pôžičky s jednoročným oneskorením oproti zmluve a ďalšiu časť pôžičky stále zadržiava. Na mimosúdnu dohodu protistrana nechce pristúpiť, takže budem nútený obrátiť sa na súd. Môžete mi, prosím, v tomto poradiť? Ďakujem, Petro.

Odpoveď: Žaloba na vrátenie pôžičky

Dobrý deň, výška úroku z omeškania závisí od obdobia, kedy sa dlžník dostal do omeškania.

Výška úroku závisi od úrokovej sadzby ECB (Europskej centralnej banky).

Pre vypocet mozete pouzit stranku www.akvok.sk.

S vymozenim urokov Vam mozeme pomoct, zastupovanie Vas nebude stat nic, spiseme za Vas zalobu, zastupime Vas na sude. Nasu odmenu budeme pozadovat od dlznika.