Výška súdneho poplatku pri žalobe.

Online právna poradňa
Oblasť práva: Procesné právo (civilné), Bratislava

Otázka: Výška súdneho poplatku pri žalobe.

Dobrý deň, chcela by som sa informovať o výške súdneho poplatku pri podaní návrhu na začatie konania v občianskom súdnom konaní, konkrétne pri žalobe o zaplatenie 300 eur. Ďakujem.

Odpoveď: Výška súdneho poplatku pri žalobe.

Výška súdneho poplatku je vždy 6 % zo žalovanej sumy. Pri sume 300,- € je súdny poplatok 18,- €. Súdny poplatok môžete zaplatiť aj v kolkoch.