Výpoveď a následné zistenie tehotenstva

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Trnava

Otázka: Výpoveď a následné zistenie tehotenstva

Dobrý deň. Chcem sa informovať ohľadom výpovede. Zamestnankyňa dostala výpoveď z organizačných dôvodov, pričom jej plynú dva mesačné výpovedné lehoty. Pár dní po obdržaní zistila tehotenstvo. Je v tomto prípade výpoveď platná, alebo sa na zamestnankyňu vztahuje ochranná lehota v prípade predloženia potrebných dokladov od lekára? Ďakujem pekne za radu a ochotu.

Odpoveď: Výpoveď a následné zistenie tehotenstva

Dobrý deň. Za daných okolností je najskôr potrebné, aby tehotná zamestnankyňa, s ktorou zamestnávateľ skončil pracovný pomer výpoveďou danou z organizačných dôvodov, predložila zamestnávateľovi v súlade s ustanovením § 40 ods. 6 Zákonníka práce písomnú informáciu o svojom stave spolu s lekárskym potvrdením. Mám za to, že následne sa na ňu bude vzťahovať ustanovenie § 64 ods. 2 Zákonníka práce, čo znamená, že jej pracovný pomer sa skončí až uplynutím posledného dňa tzv. ochrannej doby.