Vymáhanie peňazí na základe čestného prehlásenia

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Banská Bystrica

Otázka: Vymáhanie peňazí na základe čestného prehlásenia

Dobrý deň, obraciame sa na vás s prosbou o pomoc pri vymáhaní peňazí od dlžníčky. Ide o sumu 1 500 eur, ktorú si požičala od môjho manžela. Máme k dispozícii aj prehlásenie o vrátení peňazí v mesačných splátkach, ktoré mala začať platiť od februára 2015. Toto čestné prehlásenie máme potvrdené podpismi v miestnom úrade Bratislava 2 - Vrakuňa. Posielame vám k nahliadnutiu čestné prehlásenie naším e-mailom. Za vybavenie vám vopred ďakujeme.

Odpoveď: Vymáhanie peňazí na základe čestného prehlásenia

Dobrý deň, vymáhanie peňazí na základe čestného prehlásenia je možné. Čestné prehlásenie pokiaľ obsahuje dôvod a výšku dlhu možno považovať za uznanie dlhu.

Pokiaľ ste si dohodli splácanie dlhu v splátkach je možné požadovať uhradiť iba splatné splátky, ak nemáte dohodnuté, že neuhradením čo i len jednej splátky sa považuje dlh za splatný v celosti. S vymožením pohľadávky Vám pomôžeme.