Ako mám postupovať pri vymáhaní od CD Consulting?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Banská Bystrica

Otázka: Ako mám postupovať pri vymáhaní od CD Consulting?

Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu, ako mám postupovať a či mám uhradiť sumu, ktorú od mňa vyžaduje CD Consulting. Nižšie Vám opíšem, prečo Vás o radu prosím. Dňa 15. 6. 2017 som dostala list, v ktorom ma spoločnosť CD Consulting s.r.o vyzýva k úhrade dlžnej sumy pre spoločnosť POHOTOVOSŤ, ktorá im postúpila pohľadávku. O tom ma informovali listom z dňa 17. 3. 2014. Už 15. 8. 2012 však spoločnosť POHOTOVOSŤ poslala oznámenie o začatí exekúcie JUDr. Rudolfom Krutým. Podľa súdneho uznesenia zo dňa 24. 3. 2016 spoločnosť CD Consulting s.r.o postúpila pohľadávku spoločnosti Private Capital Investments Limited. Zároveň však prebiehala exekúcia u exekútora JUDr. Rudolfa Krutého, ktorá bola uznesením Okresného súdu dňa 16. 6. 2016 zastavená. Po vyčíslení sumy na zaplatenie a ukončení všetkých potrebných úkonov mi bol preplatok zo zrážok zo mzdy a aj z dôchodku poberaného zo Sociálnej poisťovne vrátený. Považovala som celú záležitosť s mojou dlžnou sumou v spoločnosti POHOTOVOSŤ za ukončenú. CD Consulting však teraz odo mňa požaduje uhradiť celú dlžnú sumu.

Odpoveď: Ako mám postupovať pri vymáhaní od CD Consulting?

Dobrý deň. Odporúčam Vám osobne navštíviť advokáta aj spolu s predloženými listinami. Nie je z Vašej otázky celkom zrejmé, kto a na základe čoho od Vás požaduje úhradu pohľadávky. Pokiaľ ide o pohľadávku, ktorá už raz bola uplatnená v exekučnom konaní a toto exekučné konanie bolo právoplatne zastavané, tak nie je možné viesť ďalšie konanie v tej istej veci. Na výzvy spoločnosti nemusíte reagovať, ale samozrejme aj môžete s tým, že im opíšete celú situáciu. V prípade, ak by ste dostali žalobu zo súdu na zaplatenie určitej sumy vtedy odporúčam bezodkladne konať a brániť sa. Výzvy z vyššie uvedených spoločností nie sú exekučnými titulmi, len pokusmi o úhradu pohľadávky mimosúdnou cestou. Pokiaľ však obdržíte žalobu zo súdu, prípadne výzvu na vyjadrenie sa k žalobe odporúčam sa k nej vyjadriť. Nespolupráca so súdom môže častokrát viesť k neopodstatneným exekučným konaniam.