Zmluva o pôžičke, uznanie dlhu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Trnava

Otázka: Zmluva o pôžičke, uznanie dlhu

Dobrý deň, požičal som priateľke približne 1200 €, avšak nemám žiadny dôkaz. Chcel by som vedieť, či je možné uzatvoriť ešte nejakú zmluvu, ktorá by mi poskytla istú ochranu. Stačilo by, keby sme obaja podpísali zmluvu a dohodli sa na splátkovom kalendári? Ďakujem.

Odpoveď: Zmluva o pôžičke, uznanie dlhu

Dobrý deň. V zásade nie je vylúčené, aby ste spísali zmluvu o pôžičke aj dodatočne. Takýto dokument však treba správne naformulovať, nakoľko pôžička je tzv. reálnym kontraktom, ktorý vzniká poskytnutím, resp. prevzatím predmetu pôžičky, v tomto prípade sumy 1200 €. Druhá alternatíva je spísanie uznania dlhu.

Zadarmo si ho mozete stiahnut odtialto: http://uznanie-dlhu.sk.