POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Vrátenie spôsobilosti na právne úkony

Online právna poradňa
Oblasť práva: Procesné právo (civilné), Trenčín

Otázka: Vrátenie spôsobilosti na právne úkony

Som zbavený svojprávnosti v oblasti finančných operácií a moja mama mi ju odmieta vrátiť. Čo mám robiť? Mám 26 rokov. Prosím, poraďte mi. Bráni mi to v hľadaní práce.

Odpoveď: Vrátenie spôsobilosti na právne úkony

Dobrý deň. O pozbavení, obmedzení a navrátení spôsobilosti na právne úkony je oprávnený rozhodovať výlučne súd. Pritom návrh na vrátenie spôsobilosti na právne úkony je oprávnená podať aj osoba, ktorej bola táto spôsobilosť obmedzená, resp. pozbavená. Vzhľadom na uvedené sa môžete na príslušný súd obrátiť s návrhom na vrátenie spôsobilosti na právne úkony priamo Vy.