Vodičský preukaz vzatý na doživotie

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Banská Bystrica

Otázka: Vodičský preukaz vzatý na doživotie

Dobrý deň, nikdy som nemal vydávaný vodičský preukaz, trikrát ma chytili za volantom pod vplyvom omamných látok. Dvakrát som si trest odsedel a dostal som dva a pol roka podmienky a doživotný zákaz riadenia motorových vozidiel. Počas podmienky som neporušil žiadne pravidlá, podmienka mi čoskoro končí a chcem požiadať o zrušenie trestu a vydanie vodičského preukazu. Aké žiadosti musím vyplniť, kde presne ich mám poslať a kedy môžem začať tento proces?

Odpoveď: Vodičský preukaz vzatý na doživotie

Dobrý deň

predpokladám, že u Vás bola uplatnené zásada 3x a dosť a následne ste dostali doživotný zákaz viesť motorové vozidlo. Vy už nemôžete žiadať o vydanie vodičského oprávnenia, iba ak by sa zmenila právna úprava a umožnila by aj Vám požiadať o jeho vydanie.

Pokiaľ Vám bol uložený tento trest, doživotný znamená doživotný a nie len do času pokiaľ trvá podmienka.