POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Týranie blízkej osoby. Ako postupovať?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Nitra

Otázka: Týranie blízkej osoby. Ako postupovať?

Moju priateľku Renátku doma bitkujú a týrajú. Ona nič neprovokovala, nič neurobila. Momentálne je dokonca v nemocnici. Čo by som mal urobiť?

Odpoveď: Týranie blízkej osoby. Ako postupovať?

Dobrý deň, ak Vašu priateľku rodičia týrajú až takým spôsobom, že sa dostala do nemocnice, odporúčam Vám čo najskôr nahlásiť tento skutok na najbližšom orgáne PZ SR. Pri všetkých konaniach, kedy dochádza k ujme na zdraví je potrebné a veľmi dôležité, aby takáto osoba čo najskôr vyhľadala lekársku pomoc, aby jej zranenia boli zaznamenané "čerstvé". Vzhľadom na to, že Vaša priateľka skončila v nemocnici, existuje široká lekárska správa, ktorá popisuje akými zraneniami ju tam doviezli, aký je priebeh liečby a či bude mať nejaké následky. Takáto lekárska správa je jedným z hlavných dôkazov v rámci trestného konania. Rovnako by príslušníci PZ SR pristúpili k výsluchu Vašej priateľky a tiež jej rodičov. Orgány činné v trestnom konaní majú 30 dní po oznámení tohto skutku na to, aby rozhodli, či začnú trestné stíhanie alebo budú postupovať iným spôsobom v súlade s trestným poriadkom.