Máte
otázku?

Prichytený pri šoférovaní v čase zákazu činnosti


Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Bratislava

Otázka: Prichytený pri šoférovaní v čase zákazu činnosti

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, čo nasleduje v prípade, že niekto mal podmienku za šoférovanie bez vodičského preukazu a bol opäť prichytený pri šoférovaní. Zajtra ráno má ísť na súd. Je možné, že ho pošlú do väzenia? Má dlhy voči štátu vo výške 18 000 €. Ďakujem.

Odpoveď: Prichytený pri šoférovaní v čase zákazu činnosti

Dobrý deň, z Vašej otázky nie je zrejmé, čo ste mali na mysli pod slovom "podmienka". Podmienkou v slangovej reči totiž môže byť podmienečne odložený výkon trestu odňatia slobody, ale aj podmienka (skúšobná doba) podmienečného upustenie od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti. Ak mal podmienečne odložený výkon trestu odňatia slobody a zároveň mu bol uložený aj trest zákazu činnosti, po porušení tejto podmienky súd v zmysle ustanovenia § 50 ods. 4 v spojení s ods. 8 Trestného zákona, s veľmi vysokou pravdepodobnosťou rozhodne o tom, že sa podmienečne uložený trest zákazu činnosti vykoná. Ak mu bol podmienečne upustený výkon zvyšku trestu zákazu činnosti rovnako súd rozhodne o tom, že sa zvyšok trestu vykoná a zároveň bude rozhodovať aj o jeho novom skutku, ktorý spáchal opakovaným vedením motorového vozidla bez vodičského preukazu. Vzhľadom na rozsah a závažnosť skutku, nie je vylúčené, že mu okrem zákazu činnosti bude uložený aj iný druh trest. To, že má dlhy voči štátu žiadnym spôsobom neovplyvní druh uloženého trestu.

Trápi vás "Prichytený pri šoférovaní v čase zákazu činnosti" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Prichytený pri šoférovaní v čase zákazu činnosti" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka
Text zprávy
Moje zprava