Podľa 206 odsek1 trestného poriadku stíham

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Bratislava

Otázka: Podľa 206 odsek1 trestného poriadku stíham

Obdržal som toto oznámenie od polície za spáchanie krádeže, ktorej hodnota presahuje 266 eur. Čo mám robiť? Veľmi pekne ďakujem.

Odpoveď: Podľa 206 odsek1 trestného poriadku stíham

Dobrý deň, pokiaľ ste dostali uznesenie podľa paragrafu 206 odsek 1, znamená to, že Vám bolo vznesené obvinenie. Proti uzneseniu o vznesení obvinenia je možné podať sťažnosť v lehote do troch dní od oboznámenia sa s uznesením.

Určite túto sťažnosť podajte a bráňte sa. Niekedy, keď škoda len tesne presahuje sumu 266 eur, sa oplatí brániť sa a namietať výšku spôsobenej škody.

Po právoplatnosti uznesenie o vznesení obvinenia budete opätovne vypočutý, pokiaľ by sa Vaša sťažnosť zamietla.