Oprava súdneho rozhodnutia

Online právna poradňa
Oblasť práva: Procesné právo (civilné), Trenčín

Otázka: Oprava súdneho rozhodnutia

Dobrý večer. Mám na vás otázku. Moja mama je rozvedená už viac ako 20 rokov a teraz jej zistili, že má na rozvodovom liste zlý dátum narodenia. Je tento rozvod vôbec platný? Ďakujem vám za každú odpoveď. Príjemný večer.

Odpoveď: Oprava súdneho rozhodnutia

Dobrý deň. Pokiaľ je v rozhodnutí o rozvode manželstva zrejmá chyba v písaní (nesprávne uvedený dátum narodenia jedného z účastníkov konania), na skutočnosť, že manželstvo Vašej matky zaniklo rozvodom to nemá vplyv. Chyby takéhoto charakteru preto nemajú zásadný vplyv na rozhodnutie vo veci samej a je ich možné odstrániť kedykoľvek, a to postupom upraveným v ustanovení § 164 Občianskeho súdneho poriadku.