Ako riešiť napadnutie a vyhrážanie sa?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Prešov

Otázka: Ako riešiť napadnutie a vyhrážanie sa?

Dobrý deň, ex-priateľ mojej priateľky ma prvýkrát napadol v októbri, keď nečakane prišiel a uderil ma päsťou do hlavy. Následne som sa len bránil, takže už viac mi nič nespravil. Po tom, ako ma uderil, mi vyhrážal sa, že ma zabije. Mám aj svedkov, no neprikladal som tomu veľký význam, pretože som veril, že sa už neobjaví. Včera v noci som bol s priateľkou vonku, on prišiel a znova ma napadol a ušiel. Navyše, obťažoval moju priateľku. K incidentu došlo na námestí, takže existuje aj kamerový záznam. Ako by som mal postupovať? Obávam sa, že vyhrážky začínajú naberať reálny smer.

Odpoveď: Ako riešiť napadnutie a vyhrážanie sa?

Dobrý deň, pre skutky, ktoré sa Vám stali, podajte čo najskôr, trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu Výtržníctva. Podľa § 364 Trestného zákona sa tohto prečinu dopustí ten, kto sa dopustí slovne alebo fyzicky, verejne alebo na mieste verejnosti prístupnom hrubej neslušnosti alebo výtržnosti najmä tým, že napadne iného. Odporúčam Vám v trestnom oznámení uviesť taktiež obsah vyhrážok, ktoré Vám adresoval a taktiež označiť všetky dôkazné prostriedky, najmä prítomných svedkov, resp. kamerový systém, ktoré môžu slúžiť pre objasnenie veci v trestnom konaní.