Nová pracovná zmluva - môže mi ju preložiť?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Bratislava

Otázka: Nová pracovná zmluva - môže mi ju preložiť?

Môže mi zamestnávateľ dať novú pracovnú zmluvu, aj keď sa nič nezmenilo v mojom pracovnom zaradení? Jedinou zmenou je výška minimálnej mzdy na tento rok, čo doteraz riešil dodatkom k pracovnej zmluve. Zmluvu mám uzavretú od 1. 3. 2013 na dobu neurčitú.

Odpoveď: Nová pracovná zmluva - môže mi ju preložiť?

Dobrý deň, zamestnávateľ Vám môže predložiť návrh pracovnej zmluvy na uzatvorenie. Neznamená to však, že ste povinný tento jeho návrh aj podpísať a akceptovať podmienky, ktoré Vám v zmluve stanoví.