Náhrada škody uhryznutie psom

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Trnava

Otázka: Náhrada škody uhryznutie psom

Ako postupovať pri náhrade bolestného a škody po uhryznutí psa?

Odpoveď: Náhrada škody uhryznutie psom

Dobrý deň,

Pokiaľ vznikla škoda po uhryznutí psom, máte právo ju od osoby, ktorá mala vykonávala dozor nad psom, požadovať. Výška škody, čo sa týka bolesti, sa určuje na základe obodovania spôsobenej bolesti. V tomto prípade musíte kontaktovať svojho obvodného lekára, ktorý Vám poradí, ktorý lekár vykoná obchodovanie (vypracuje posudok). V súčasnosti je právnym predpisom upravená výška jedného bodu. Najskôr je vhodné sa na túto osobu (ktorá dozerala nad psom) obrátiť písomnou výzvou. Pokiaľ nebude reagovať, máte právo vec riešiť v súdnom konaní. Bude potrebné preukázať, že táto osoba za škodu zodpovedá a preukázať výšku škody. Pokiaľ bola spôsobená aj iná škoda ako ublíženie na zdraví, túto je potrebné taktiež vyčísliť a samozrejme preukázať zavinenie škodcu.