Budem musieť uhradiť trovy konania?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Košice

Otázka: Budem musieť uhradiť trovy konania?

Dobrý deň, podala som žalobu na Okresný súd. Chcela by som sa informovať, či v prípade neúspechu tohto konania budem musieť zaplatiť nielen súdne poplatky, ale aj náklady advokáta žalovanej strany. Vopred ďakujem za odpoveď. S pozdravom.

Odpoveď: Budem musieť uhradiť trovy konania?

Dobrý deň,

podľa ustanovenia § 255 ods. 1 Civilného sporového poriadku, Súd prizná strane náhradu trov konania podľa pomeru jej úspechu vo veci. Odpoveďou teda je, že v prípade, ak súd Vašej žalobe nevyhovie a bude úspešná protistrana, budete zaviazaná na náhradu trov konania, teda všetkých, ňou účelne vynaložených nákladov na súdne konanie.