Dobrý deň, poctivo platím výživné, ktoré určil súd na môjho syna. Ten má 20 rokov a teraz bude maturovať na Hotelovej akadémii. Podľa jeho vyjadrenia neplánuje pokračovať na vysokej škole. Chce si nájsť brigádu alebo prácu a možno o rok vyskúša vysokú školu, ak ho na nejakú prijmú. Ako mám postupovať? Mám nadalej platiť výživné alebo mám podať návrh na zrušenie výživného?
Dobrý deň. V zmysle zákonnej úpravy musí povinný rodič platiť výživné dovtedy, kým dieťa nie je objektívne schopné samé sa živiť. V zásade platí, že ak dieťa ukončí školskú dochádzku bez toho, aby ďalej pokračovalo v štúdiu, nič mu nebráni v tom, aby sa zamestnalo a živilo sa samé. Inak povedané, môže to byť dôvod na zánik vyživovacej povinnosti. Treba si však uvedomiť, že ak bola vyživovacia povinnosť určená súdom, je potrebné ju aj zrušiť súdnym rozhodnutím. Návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti je však potrebné podať až po riadnom skončení štúdia.
Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:
16. mája
Ďakujem pekne za odpoveď a skvelé jednanie. Odporúčam.
recenzie
14. októbra
Odpoveď na moju otázku bola dostatočná a vyčerpávajúca. V budúcnosti sa rada opätovne na túto advokátsku kanceláriu obrátim. Odporúčam v každom prípade, Beláková
recenzie
11. februára
Ochotný a profesionálny prístup. Doporučujem!
recenzie
2. januára
Veľmi pekne Vám ďakujem za rýchlu a odbornú odpoveď na moju otázku. Veľmi ste mi pomohli a vyhla som sa tak zbytočným nedorozumeniam. Ešte raz ďakujem a určite Vás odporúčam.
recenzie
6. júla
Mám len dobrú skúsenosť. Môžem iba odporučiť.
recenzie
25. júla
Som Vám veľmi vďačný za radu. Maximálna spokojnosť. Veľmi ochotný prístup, ktorý sa len tak nevidí.
recenzie
9. decembra
Veľmi ľudský prístup, poradia a pomôžu.
recenzie
6. augusta
Reakcia na moju otázku bola veľmi rýchla a profesionálna. Som rada, že existujú aj takéto advokátske kancelárie, ktoré svojim profesionálnym prístupom ..
recenzie