POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Krádež v Kauflande v hodnote 4 €

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Bratislava

Otázka: Krádež v Kauflande v hodnote 4 €

V Kauflande som nelegálne odoberala tovar v hodnote 4,08 €. Z obalu som vybrala pero a zvýrazňovač a uložila som si ich do kabelky. Pracovník SBS na mňa upozornil políciu. Hodnotu poškodeného tovaru som uhradila a následne som bola odvezená na policajnú stanicu, kde so mnou bolo spísané protokol. Bohužiaľ nemám o tom žiadny doklad. Mali mi dať kópiu tohto protokolu? Povedali mi, že mi príde predvolanie. Čo by som mala teraz urobiť? Ako bude tento prípad ďalej riešený a s akými problémami môžem v tomto ohľade rátať? Existuje možnosť, že by som mohla ísť do väzenia alebo dostanem pokutu? Je to prvýkrát, čo som sa dostala do takejto situácie.

Odpoveď: Krádež v Kauflande v hodnote 4 €

Dobrý deň, pokiaľ ste ukradli vec, ktorá mala hodnotu 4 eurá, ide o priestupok, za ktorý Vám bude udelená sankcia, obyčajne to je pokuta. Ak sa Vám to stane ešte raz (hoci zoberiete aj vec len za 1 cent), potom môžete to už bude trestný čin.

Za tento prvý skutok Vám nehrozí väzenie, nakoľko to je len priestupok. Zápisnicu o výsluchu ste mohli žiadať. Budete mať právo si ju vyzdvihnúť v konaní o priestupku, keď požiadate o nahliadnutie do spisu.