Do kedy možno zaplatiť súdny poplatok za návrh na rozvod manželstva?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Procesné právo (civilné), Prešov

Otázka: Do kedy možno zaplatiť súdny poplatok za návrh na rozvod manželstva?

Dobrý deň. Podala som návrh na rozvod manželstva, ale nezaplatila som súdny poplatok, pretože som prišla o prácu. Je možné postup obnoviť zaplatením tohto poplatku, alebo musím podať návrh na rozvod ešte raz? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Do kedy možno zaplatiť súdny poplatok za návrh na rozvod manželstva?

Dobrý deň, ak ste napriek výzve súdu nezaplatili súdny poplatok, súd uznesením zastaví konanie o rozvode manželstva. Súdny poplatok už podľa novej právnej úpravy  nemôžete zaplatiť do konca lehoty na podanie odvolania (ako.tomu bolo v minulosti).

Tiež môžete súd požiadať aj o oslobodenie od povinnosti zaplatiť súdny poplatok, ak to odôvodňujú Vaše majetkové pomery. Ak vydané uznesenie o zastavení konania o rozvod manželstva nadobudlo právoplatnosť, musíte podať nový návrh.