Daň z finančného daru

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Žilina

Otázka: Daň z finančného daru

Dobrý deň, rada by som sa Vás opýtala, či sa môže dar v podobe časti peňazí z predaja bytu, ktorý chce môj otec rozdeliť medzi svoje štyri deti, riešiť prostredníctvom darovacej zmluvy. Podlieha takýto dar dane a ako by sa dala situácia riešiť tak, aby sme nemuseli z toho platiť daň? Ďakujem vám vopred za odpoveď.

Odpoveď: Daň z finančného daru

Dobrý deň, daň z darovania bola zrušená, a preto z finančného daru neplatíte žiadnu daň.