Čo mám robiť keď ma podviedli?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Banská Bystrica

Otázka: Čo mám robiť keď ma podviedli?

Dobrý deň. Mám otázku. Bývalá kamarátka a jej priateľ otvorili na mňa firmu a získali moju dôveru v období, kedy som sa nachádzal v ťažkej životnej situácii. Tvrdili, že mi so všetkým pomôžu a že spolu začneme podnikať. No ukázalo sa, že ma doslova podviedli. Teraz mi chodia dokumenty, v ktorých som vyzývaný na zaplatenie čiastok nemalej hodnoty od firiem, o ktorých som v živote nepočul. Zistil som, že v tom nie som sám, na ich účte je už viac postihnutých ľudí. Môžete mi prosím poradiť, čo mám robiť ďalej? Ďakujem za každú radu. Cítim sa podvedený. Nedávno mi volali s tým, že by som mal prísť na výsluch, pretože na mňa bolo podané trestné oznámenie z nejakej literárnej knižnice v Bratislave. Údajne ma tam nejaká dáma videla bráť knihy. Avšak, ja osobne knihy ani nečítam. Som zvedavý, čo bude nasledovať, pretože tam idem v utorok. Ďakujem za každú radu.

Odpoveď: Čo mám robiť keď ma podviedli?

Dobrý deň. Vo Vašom prípade odporúčam podať trestné oznámenie na osoby, ktoré Vás podviedli. Taktiež je potrebné, aby ste sa už v začatých konaniach bránili. Vyhľadajte advokáta, ktorý Vám pomôže nielen v trestnom, ale aj v občianskom konaní. Ak nemáte finančné prostriedky máte právo obrátiť sa na Centrum právnej pomoci, pobočky má v každom väčšom meste. Centrum Vám môže určiť advokáta, ktorý Vás bude zastupovať bezplatne. V trestnom konaní pokiaľ by Vám bolo vznesené obvinenie, máte právo žiadať o ustanovenie obhajcu, môže Vám byť pridelený bezplatne.