Ako získať kópiu zmluvy od nebankovky?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Banská Bystrica

Otázka: Ako získať kópiu zmluvy od nebankovky?

Dobrý deň. Pred 3,5 rokmi som si kúpila auto na pôžičku od spoločnosti Home Credit. Keďže sme sa následne sťahovali, stratila sa mi zmluva alebo skrátka neviem ju nájsť. Preto som podala písomnú žiadosť spoločnosti o zaslanie jej kópie. Bolo mi oznámené, že mi ju pošlú do 30 dní. Avšak po uplynutí tohto termínu som obdržala zamietavé stanovisko. Nevím, ako ďalej postupovať. Budem vďačná za poskytnutie rady. Ďakujem.

Odpoveď: Ako získať kópiu zmluvy od nebankovky?

Dobrý deň, neuviedli ste čo bolo dôvodom zamietnutia Vašej žiadosti. Banky, ako aj nebankové spoločnosti častokrát vydávajú kópie zmlúv, niektoré si účtujú za zaslanie kópie aj poplatok. Nemám vedomosť, čo bolo dôvodom zamietnutia, ale v prípade, ak Vám bez uvedenia dôvodu zamietli zaslať kópiu zmluvy a Vy ju potrebujete môžete ich požiadať opätovne s tým, že uvediete, že ste ochotná uhradiť aj poplatok za jej vydanie. Odporúčam Vám však prečítať všeobecné obchodné podmienky danej spoločnosti častokrát uverejnené aj na ich webových stránkach, kde by mali mať uvedené akým spôsobom poskytujú informácie svojim klientom. Ak zmluvu z vážnych dôvodov potrebujete a nebaková spoločnosť Vám ju odmieta vydať máte právo obrátiť sa s návrhom na súd.