POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Ako získať kópiu zmluvy o úvere?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Žilina

Otázka: Ako získať kópiu zmluvy o úvere?

Dobrý večer, obraciam sa na vás s prosbou o radu. Som bývalou klientkou spoločnosti Provident, kde som si zobrala úver. Momentálne nemám vo svojom vlastníctve zmluvu a napriek môjmu dopytu mi spoločnosť odmieta vydať jej kópiu. Chcela by som sa informovať, či existuje nejaký právny postup, ako sa k tejto zmluve dostať. Skúšam ich telefonicky kontaktovať, ale bez výsledku, keďže majú len odkazovač. Môžete mi, prosím, poradiť, ako by som mala vo svojej situácii postupovať? Ďakujem.

Odpoveď: Ako získať kópiu zmluvy o úvere?

Dobrý deň.

Odporúčam poslať im písomnú žiadosť o kópiu zmluvy o úvere, na ktorú Vám budú musieť odpovedať. Žiadosť môžete poslať aj emailom na ich emailovú adresu a žiadať o zaslanie kópie zmluvy do mailu. V prípade, že nemáte od tejto spoločnosti žiadne doklady týkajúce sa poskytnutého úveru, odporúčam v žiadosti žiadať kópiu celej zmluvnej dokumentácie. Upozorňujem, že niektoré spoločnosti si za vystavenie kópii účtujú poplatky.