Máte
otázku?

Ako vypracovať žiadosť o upustenie od zvyšku trestu zákazu činnosti?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Prešov
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát

Otázka: Ako vypracovať žiadosť o upustenie od zvyšku trestu zákazu činnosti?

Dobry den, prosim Vas potrebovala by som poradit. Potrebujeme na sud napisat ziadost o upustenie zvysku trestu zakazu cinosti viest motorove vozidlo. Neviem, ako to spravne napisat. Dna 27.8.2016 otcovi ubehla polovica trestu a chcel by touto ziadostou poziadat sud o upustenie zvysku trestu. Dakujem vopred za pomoc.

Odpoveď: Ako vypracovať žiadosť o upustenie od zvyšku trestu zákazu činnosti?

Dobrý deň, podľa § 69 ods. 1 Trestného zákona, po výkone polovice trestu zákazu činnosti môže súd podmienečne upustiť od výkonu jeho zvyšku, ak odsúdený v čase výkonu trestu spôsobom svojho života preukázal, že ďalší výkon tohto trestu už nie je potrebný. Zákon však neustanovuje formálne náležitosti žiadosti, ktorou sa odsúdený domáha, aby súd upustil od zvyšku trestu. V zmysle citovaného ustanovenia a podľa súdnej praxe, by predmetná žiadosť mala obsahovať: identifikačné údaje odsúdeného, označenie súdu a trestnej veci, v ktorej bol uložený trest zákazu činnosti, označenie dôvodov, pre ktoré ďalší výkon tohto trestu nie je potrebný (napr. z dôvodu zamestnania, pre potreby rodiny, zdravotného stavu), spravidla aj ľútosť nad spáchaným trestným činom a prísľub riadneho života bez prehreškov, návrh na upustenie od výkonu zvyšku trestu, dátum a podpis odsúdeného. Vypracovať žiadosť Vám môže aj advokátska kancelária, v prípade záujmu ju kontaktujte. 

JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo


4,9 (2,639)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Ako vypracovať žiadosť o upustenie od zvyšku trestu zákazu činnosti?" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (2,639)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku