Zrušenie trvalého pobytu a náhradné bývanie

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Trnava

Otázka: Zrušenie trvalého pobytu a náhradné bývanie

Bývam so synom v rodinnom dome u mamy môjho bývalého priateľa ako na trvalom bydlisku. Rada by som sa spýtala, či nás môže odhlásiť a či je povinná nám nájsť náhradné bývanie?

Odpoveď: Zrušenie trvalého pobytu a náhradné bývanie

Dobrý deň. Ak bývate v dome matky Vášho bývalého priateľa, pričom k tejto nehnuteľnosti alebo jej časti nemáte žiadne užívacie právo (vyplývajúce napr. z nájomnej zmluvy), môže Vám matka Vášho bývalého priateľa v predmetnej nehnuteľnosti zrušiť trvalý pobyt. Pokiaľ ide o druhú časť Vašej otázky, ohľadom náhradného bývania, tak v prípadoch aj je tento nevyplýva povinnosť zabezpečiť náhradné bývanie zo žiadneho právneho predpisu. Po zrušení trvalého pobytu Vám preto matka Vášho bývalého priateľa nemusí zabezpečiť náhradné bývanie.