Zmena platovej triedy bez vedomia a súhlasu zamestnanca

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Bratislava

Otázka: Zmena platovej triedy bez vedomia a súhlasu zamestnanca

Dobrý deň, pracujem v štátnej organizácii od roku 2009. Pri nástupe som podpísala pracovnú zmluvu a bola mi pridelená platová trieda 11. Minulý mesiac, nové vedenie údajne prehodnotilo platové triedy zamestnancov a mne bolo písomne zaslaný nový platový výmerník. Údajne nespĺňam kvalifikačné predpoklady na platovú triedu 11 a preto ma zaraďujú do 9. triedy. Postupoval zamestnávateľ v súlade so zákonom? Ďakujem.

Odpoveď: Zmena platovej triedy bez vedomia a súhlasu zamestnanca

Dobrý deň, ak ste neboli zaradená v platovej triede podľa svojej kvalifikácie, potom ste nemali nárok na mzdu podľa tejto triedy. Pozrite si podmienky pri platovej triede, ktorú by ste mali dostávať a podľa toho konajte.