Urýchlenie pojednávania

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Urýchlenie pojednávania

Dobrý deň. Dňa 4. 4. 2017 som podala na súd žiadosť o úpravu styku s maloletým synom. Dodnes nie je vytýčené pojednávanie. Je možné podanie ďalšej žiadosti, aby bolo pojednávanie vytýčené čo najskôr? Ďakujem.

Odpoveď: Urýchlenie pojednávania

Dobrý deň, predtým ako podáte žiadosť o urýchlené vytýčenie pojednávania, je vhodné ísť sa pozrieť do súdneho spisu, čo sa deje s Vašou vecou. Zistíte tam, či bol Váš návrh odoslaný protistrane a či sa k nemu vyjadrila. Pred samotným vytýčením pojednávania musí byť totiž protistrane doručené Váš návrh. Niekedy sa návrh doručuje súčastne s termínom pojednávania.