Úprava skyku s maloletými deťmi

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Banská Bystrica

Otázka: Úprava skyku s maloletými deťmi

So svojou priateľkou sme mali tri deti. Teraz sme sa rozišli. Starších dvoch chlapcov som si nechal ja, kým ročnú dcérku si zobrala ona do Rimavskej Soboty. Chlapci preferujú život so mnou a ja by som si želal zabezpečiť styk s ročnou dcérou, keďže jej matka mi ju nechce postúpiť každý druhý víkend. Chlapcom nie je v súlade s ich vôľou ísť k jej matke. Potreboval by som nejaký vzor, ako to mám napísať. Vopred ďakujem.

Odpoveď: Úprava skyku s maloletými deťmi

Dobrý deň,

všeobecný vzor neexistuje. V podstate by ste mali podať návrh na úpravu styku s maloletým dieťaťom. V návrhu je potrebné označiť súd (okresný súd podľa bydliska maloletej), ďalej Vaše údaje ako navrhovateľa, údaje dieťaťa a matky dieťaťa, a to v rozsahu meno priezvisko, dátum narodenia a bydlisko. V návrhu je potrebné opísať rozhodujúce skutočnosti, teda že sa neviete s matkou dohodnúť na úprave styku, že Vám styk neumožňuje a máte záujem sa s dcérou stýkať. Vhodné bude uviesť aj to, že sa s ňou chcú stýkať aj jej bratia. Následne navrhnite, ako by Vám styk vyhovoval. Súd preskúma Váš návrh a rozhodne podľa najlepšieho záujmu dieťaťa a buď styk určí, alebo nie, pričom ak ho určí uvedie aj jeho rozsah.