Uhradenie nezaplatených koncesionárskych poplatkov

Online právna poradňa
Oblasť práva: Správne právo, Bratislava

Otázka: Uhradenie nezaplatených koncesionárskych poplatkov

Dobrý deň, zistil som, že koncesionárske poplatky nie sú zarátané v platbe za používanie káblovej televízie. Rád by som túto situáciu vyriešil a uhradil nezaplacené poplatky RTVS, aby bola obnovená korektnosť. Vzhľadom na dlhší pobyt v byte by som potreboval vedieť, za aký čas je potrebné poplatky uhradiť a ako postupovať tak, aby som vyrovnal dlžobu voči RTVS s minimálnou pokutou. Aká je premlčacia doba v tomto prípade? Poznámka: Nebola proti mne začatá exekúcia, ide o dobrovoľné vyrovnanie vzniknutej situácie.

Odpoveď: Uhradenie nezaplatených koncesionárskych poplatkov

Dobrý deň, pokiaľ chcete uhradiť svoj dlh na koncesionárskych poplatkoch, potom je potrebné konataktovať RTVS a požiadať ich o vyčíslenie sumy na úhradu. Akonáhle Vám príde suma na úhradu, túto sumu uhradíte. Ak uhradíte dlh dobrovoľne, pokuta Vám nehrozí. Môžu od Vás požadovať úroky z omeškania v zákonnej výške (podľa termínu začatia omeškania).