Trestný rozkaz - vyplatenie bolestného

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Žilina

Otázka: Trestný rozkaz - vyplatenie bolestného

Dobrý deň, chcel by som zistiť, ako mám postupovať, ak mám správoplatnený trestný rozkaz, v ktorom je uvedené, že mi obvinený má zaplatiť bolestné vo výške 1350 eur. V trestnom rozkaze nebol uvedený ani dátum, do ktorého mi má obvinený peniaze zaplatiť, a preto neviem, ako mám ďalej postupovať. S pozdravom.

Odpoveď: Trestný rozkaz - vyplatenie bolestného

Dobrý deň, pokiaľ ide o trestný rozka a vyplatenie bolestného, tak platí, že ak je v trestnom rozkaze priamo uvedená suma, ktorú Vám má odsúdený vyplatiť, tak potom máte právo od neho túto sumu požadovať s tým, že splatnosť je daná právoplatnosťou rozhodnutia. Choďte na súd, žiadajte si vyznačiť právoplatnosť rozhodnutia v informačnej kancelárii a od tohto dátumu môžete požadovať priznanú sumu. Podajte návrh na exekúciu, ak to nezaplatil dobrovoľne.