Spísanie mimosúdnej dohody

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Spísanie mimosúdnej dohody

Dobrý deň, mala by som otázku. Chcela by som spísať mimosúdnu dohodu, ale neviem, čo je k tomu potrebné. Stačia len dve osoby - ja a ten druhý a dohodnúť sa, alebo je potrebné niečo špeciálne? Tiež by som sa chcela spýtať ohľadne darovacej zmluvy. Ako mám v tomto prípade postupovať, ak chcem všetok majetok prepísať na niekoho iného? Vopred veľmi pekne ďakujem.

Odpoveď: Spísanie mimosúdnej dohody

Dobrý deň, spísanie mimosúdnej dohody si môžete urobiť sama alebo poveriť tým advokáta. Mimosúdna dohoda je všeobecný pojem a vzhľadom na to, že ste k svojej prvej otázky neuviedli žiadne podrobnosti, môžeme Vám poradiť len všeobecne. V dohode je potrebné uviesť účastníkov, ktorí budú zúčastnený na dohode. Taktiež je potrebné uviesť o čom ste sa dohodli. Dohoda nesmie byť v rozpore so zákonom a musí byť formulovaná tak, aby ju bolo možné v budúcnosti využiť.

Pokiaľ ide o druhú otázku, ak chcete darovať všetok majetok tretej osobe, musíte spísať darovaciu zmluvu. Ak je predmetom darovania nehnuteľnosť, potom musí byť zmluva písomná a musí obsahovať zákonné náležitosti. V tomto prípade je vhodné kontaktovať advokáta.