Je inšpekcia Ministerstva vnútra SR zákonný orgán?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Nezaradené, Prešov

Otázka: Je inšpekcia Ministerstva vnútra SR zákonný orgán?

Chcela by som sa opýtať, či je inšpekcia Ministerstva vnútra zákonná alebo nezákonná?

Odpoveď: Je inšpekcia Ministerstva vnútra SR zákonný orgán?

Dobrý deň, táto otázka je v súčasnej dobe pomerne známou medializovanou kauzou, pričom existujú protichodné názory na zákonnosť inšpekcie Ministerstva vnútra SR. Aktuálne existujú dokonca protichodné stanoviská obsiahnuté v rozhodnutiach Najvyššieho súdu SR, ktorý sa zaoberal predmetnou otázkou. Právna analýza uvedeného problému presahuje rámec tejto odpovede. Odporúčam Vám preto vyhľadať predmetné rozhodnutia a ich odôvodnenia.