Predávajúci nevybavil reklamáciu do 1 mesiaca

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Prešov

Otázka: Predávajúci nevybavil reklamáciu do 1 mesiaca

Dobrý deň. Reklamáciu mi nevybavili do mesiaca. Mám doklad, že predajňa prevzala výrobok, ale pri sťahovaní sa mi stratil doklad o kúpe. Momentálne nemám ani peniaze, ani výrobok. Je možné s tým niečo urobiť? Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď: Predávajúci nevybavil reklamáciu do 1 mesiaca

Dobrý deň,

dôležité je, že máte aspoň doklad o uplatnení reklamácie, aj keď doklad o kúpe by bol lepší. Ak predávajúci nevybavil reklamáciu v zákonnej lehote 30 dní, máte možnosť odstúpiť od zmluvy a požadovať vrátenie kúpnej ceny. Vyplýva to z § 18 ods.4 zákona o ochrane spotrebiteľa Po určení spôsobu vybavenia reklamácie sa reklamácia vybaví ihneď, v odôvodnených prípadoch možno reklamáciu vybaviť aj neskôr; vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po uplynutí lehoty na vybavenie reklamácie má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok. Odstúpenie by som predávajúcemu zaslal poštou. Na odstúpenie nepotrebujete jeho súhlas, pretože ide o jednostranný právny úkon. V odstúpení predávajúcemu uveďte aj lehotu, do kedy a ako Vám má vrátiť peniaze.