Máte
otázku?

Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas


Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Bratislava
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát

Otázka: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas

Ziadam o pomoc a radu voci mojej osobe .V roku 2011 som mala uver z Postovej banky 2 750 eur. Celkova vyska nakladov bola 1 827.60 eur. Spolu to bolo na zaplatenie 4 577 eur. Osobne som bola v Postovej banke a povedali mi, ze s nimi uz nic nemam a to ma spolocnost Bencont Invest v Ba. Na moje poziadanie mi z Postovej banky prisiel vypis s tymito udajmi..zaplatena istina 2 750 eur. Zaplatene uroky 3 037.89 a poplatky 343.26. K datumu 29.7.2015 zostatok 00.000. Spolu som zaplatila 6 131 eur... Postovej banke. Moj problem je...v januari mi prisiel papier na dlh 2 858 eur. O januara som platila spolocnosti Bencont Invest. Zaplatena suma je doteraz 340 eur. V 7 mesiaci mi prisiel novy list s novou spolocnostou Pro Civitas...o mojom dlhu. Hned som telefonovala na cislo ktore tam bolo. Bola to dalej spolocnost Bencont Invest a pan Jakubik mi povedal ze to riesia stale oni a ze mam pokracovat v splatkach. No za 3 tyzdne mi zas prisiel list nie so sumou 2 518 eur...ktora je po odcitani zaplatenej sumy....ale papier so sumou na 3 500 eur. Ktoru chcu zaplatit.... Dna 21.8.2015 som podala na Okresny sud Bratislava 3 odpor a nesuhlas voci takemuto jednaniu voci mojej osobe. Preto ziadam o pomoc a radu co mam robit ako postupovat. Vsetky papiere a postu mam k dispozicii. Dakujem za kazdu pomoc a radu...

Odpoveď: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas

Dobrý deň, pokiaľ ide o pomoc s dlhom od Bencont Invest, Pro Civitas, tieto spoločnosť samozrejme nemôžu postupovať v rozpore so zákonom a požadovať vymyslené nároky. Často sa stáva, že veritelia požadujú úroky, zmluvné pokuty alebo iné sumy, na ktoré vôbec nemajú nárok. Ak ste svoj dlh splatili a máte o tom potvrdenie, je to potrebné využiť vo Váš prospech. Ak ste spotrebiteľl, Vaše práva súd musí chrániť.

Ak už máte konanie na súde, môžeme sa pozrieť na Vašu pohľadávku, poradíme Vám, čo máte robiť a ako postupovať a či je nárok týchto spoločností oprávnený alebo nie. Ak bude postup vyžadovať právne zastupovanie, môžeme Vás v konaní zastúpiť. Ak je ich nárok neprávnený, protistrana bude musieť nahradiť naše právne zastupovanie a tým pádom Vás zastupovanie nebude stáť vôbec nič. 

JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo


4,9 (2,639)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas (Vymáhanie pohľadávok)

Dobrý deň,
B.I. my poslal dopis na vyrovnanie dlhu so zľavou, prosím Vás ako to mám riešiť, keď nie som si vedomý, že som v niečom pochybil.

Odpoveď: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 04.12.2021)

Dobrý deň,
ak Vás majú v systéme, zrejme ste vzali, možno aj pred mnohými rokmi určitú pôžičku alebo úver od nebankovej spoločnosti. Oni sa často ozývajú po dlhých rokoch, keď zistia, že máte nesplatený dlh, čo spôsobuje, že sám dlžník si ani na svoj dlh nespomína.

To, že ponúkajú možnosť splatiť dlh so zľavou je signálom toho, že sa môže jednať o premlčaný dlh, ktorý by ste nemuseli už vôbec splácať. Ak máte k tomuto dlhu aj ďalšie doklady, zmluvu, výzvy... vyhľadajte s nimi advokáta vo Vašom okolí, nech Vám posúdi tieto doklady a ustáli, či sa nejedná o premlčaný dlh.


JUDr. Milan Ficek, advokát

Podotázka: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas (Vymáhanie pohľadávok)

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať ohľadom kamarátky. Jej manžel je dlžný spoločnosti B. C.. Oni spolu nežijú, sú obaja na dôchodku a spoločnosť vymáha od nej a nie od manžela. Môžete prosím poradiť ako by mala postupovať?
ďakujem.

Odpoveď: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 16.06.2020)

Dobrý deň,
podľa ustanovenia § 147 ods. 1 Občianskeho zákonníka platí, že ak dlh jedného z manželov vznikol počas trvania manželstva, môže veriteľ tento dlh vymáhať aj zo spoločného majetku.

Ak teda dlh jej manžela vznikol počas trvania manželstva, bez ohľadu na to, či spolu žijú alebo nie (jedine, že by mali bezpodielové spoluvlastníctvo manželov počas trvania manželstva zrušené), môže veriteľ svoj dlh vymáhať aj od manželky.

Ak následne manželka tento dlh uhradí, pričom peniaze získané z tohto dlhu použil manžel na iné, než spoločné potreby manželov, tak je možné túto sumu spätne požadovať v rámci vyporiadania BSM v súlade s ustanovením § 150 Občianskeho zákonníka.


JUDr. Milan Ficek, advokát

Podotázka: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas (Vymáhanie pohľadávok)

Netýka sa to mňa, ale mojej mamy, ktorej Becont Collection poslal 3 správy na mobil asi v tom znení, že ma poslať dlžnú čiastku na číslo účtu, ktoré je uvedené. Mama to veľmi zle prežíva, lebo všetky záležitosti ma v poriadku, a nevie sa dopátrať prečo tie správy dostáva a ja ako jej dcéra považujem taký spôsob za neoprávnený, považujem ho za podvodné správanie. Preto chcem podať trestne oznámenie obťažovanie. Moja otázka: Je to správna komunikácia tej spoločnosti. Za odpoveď ďakujem. S pozdravom B. 

Odpoveď: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 01.10.2018)

Dobrý deň, 

pokiaľ Vaša mama nemá s uvedenou spoločnosťou podpísanú žiadnu zmluvu /poskytujú úvery/ a ani si žiadne peniaze od nich nepožičala, nemá sa čoho obávať. Je možné, že niekto uviedol jej telefónne číslo do dokladov pre uvedenú spoločnosť a preto ju teraz vyrušujú. 

Odporúčame im napísať email, že žiadnu zmluvu Vaša mama nepodpísala a ani si žiadne peniaze nepožičala, a že pokiaľ ju budú naďalej obťažovať so svojimi požiadavkami vec nahlásite Slovenskej obchodnej inšpekcii a Národnej banke Slovenska, ktorá im udelila povolenie na poskytovanie spotreb. úverov. Prípadne využite kontaktný formulár na ich stránke.

 


JUDr. Milan Ficek, advokát
Trápi vás "Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas" a chcete pomôcť?

Podotázka: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas (Vymáhanie pohľadávok)

Dobrý deň, potrebujem radu mám pohľadávku u Bencont Invest, ktorú splácam po 100euro mesačne. Máme dohodnutý splátkový kalendár a teraz by som chcela vyplatiť celú pohľadávku, ktorá je 3600euro. No obávam sa, že mi za včasné splatenie účtujú pokutu.

Odpoveď: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 01.10.2017)

Dobrý deň, ak zaplatíte vopred celý dlh, tak práveže ušetríte na úrokoch. Za predčasné splatenie Vám nemôžu účtovať pokutu.


JUDr. Milan Ficek, advokát

Podotázka: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas (Vymáhanie pohľadávok)

Dobrý deň, mám problém s firmou pro civitas. Augustovú výplatu 2015 mi zamestnávateľ strhol 440eur v septembrovú 636, 78eur. Jeden z týchto mesiacov mi dal na výplatu niečo vyše 400eur pričom som živiteľ rodiny a mám dve deti. Lenže vo vypíše to je posunuté na október a november. Pričom je to nereálne lebo od októbra som robil u iného zamestnávateľa, ktorý mi dal podpísať papier, že mi budú strhávať 40eur mesačne. Pokiaľ si pamätám tak októbrová výplata bola ešte celá a až z novembrovej mi to začali strhávať. Pro civitas rieši môj dlh z poštovej banky. 629,55 eur. Problém je ten, že v apríli 2016 mi písali na mail, že súd, ktorý zrušil ich exekúciu neakceptujú lebo sa rozhodlo na rozhodcovskom súde. Pričom by podľa mojich informácií mal byt okresný súd nadriadený rozhodcovskému. Vtedy mi do mailu napísali, že dlžím 933eur , Lenže je toho viac. V novembri 2016 som si požiadal o výpis dlhu mailom a poslali mi ten výpis: istina bola stále 629, 55. Úrok 156, 02eur úroková miera bežná 29, 5 a sankčná 9℅ toto bolo na výpise. 2. 2. 2017 som si požiadal o ďalší výpis a prišiel mi ešte zaujímavejší výpis na mail istina: 0 úrok 440eur a už nie priamo vo vypíše ale textový dodatok v maili, že úrok je naďalej 29, 5 a aj sankčný 9℅. Medzi tým oni v januári stiahli žalobu z okresného súdu a dnes som to prebral. A vraj sa mám právo do 15tich dni odvolať. Poradíte mi čo mám urobiť? Chcem súdu ukázať ako kašlú na súdne rozhodnutie a aj to aké výpisy posielajú. Ďakujem za pomoc.

Odpoveď: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 18.02.2017)

Dobrý deň, máte možnosť sa brániť a to žalobou na určenie neplatnosti dohody o zrážkach zo mzdy. Zároveň neodkladným opatrením je potrebné zakázať zamestnávateľovi, aby vykonával zrážky, ak sa neviete so zamestnávateľom dohodnúť. 

Ak ide o spotrebiteľský vzťah, rozhodcovský rozsudok iného ako spotrebiteľského rozhodcovského súdu nie je možné nie je možné použiť v exekúcii. Ak ste mali zastavenú exekúciu z dôvodu, že šlo o rozhodcovské konanie (neprípustné v spotrebiteľských sporoch), môžete to využiť pri komunikácii so zamestnávateľom, aby nevykonával zrážky zo mzdy.


JUDr. Milan Ficek, advokát

Podotázka: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas (Vymáhanie pohľadávok)

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, ako postupovať voči úveru od poštovej banky nakoľko banka predala pohľadávku Bencont Invest a následne Pro Civitas úver bol vo výške 1500e a dnešným dňom činí 6700e a mám aj zrážky z platu nakoľko to bolo zakotvené v zmluve o čom som nemala tušenia, chodia mi stále výzvy a zráža sa mi už dva roky a suma stojí prosím Vás poraďte mi, ako sa zbavím tejto nepríjemnosti mám pocit, že to je už úžera. ďakujem Alena.

Odpoveď: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 15.12.2016)

Dobrý deň, poštová banka určite nežiada nezákonne úroky. Otázne je koľko a čo si žiada spoločnosť, ktorá dlh vymáha.

Ak chcete zastaviť zrážky zo mzdy, je potrebné podať návrh na súd a žiadať určiť neplatnosť zmluvy o zrážkach zo mzdy. Ak chcete, môžeme sa Vám na to pozrieť a pomôcť Vám. Dôležité je, aby ste mali všetky doklady (zmluvy, výzvy, doklady o tom kedy a koľko ste už zaplatili). Pokiaľ nemáte vsetky doklady nedokážeme Vám pomôcť. Preto si ich zabezpečte, ak chcete pomôcť a nemáte ich.


JUDr. Milan Ficek, advokát
Trápi vás "Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas" a chcete pomôcť?

Podotázka: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas (Vymáhanie pohľadávok)

Dobry den. Ja mam taky problem. Snubenec mal v PB ucet, na ktorom mal cca 340 eur, ktory som po jeho smrti zdedila. Zomrel v 10/2012 a teraz mi prisiel list na zaplatenie 588 eur, lebo ako dedic som povinna vratit. Mozu odomna este po troch rokoch pytat vratenie dedistva? Dakujem

Odpoveď: Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 01.03.2016)

Dobrý deň,

ak ste neodmietli dedičstvo, potom na Vás prešli spolu s majetkom aj poručiteľove dlhy. Pokiaľ si veriteľ pohľadávku neuplatnil na súde, po troch rokoch od jej splatnosti sa stala premlčanou. Ak je premlčaná, môžete v prípade, ak by voči Vám podali žalobu, vzniesť námietku premlčania a súd im nárok na zaplatenie sumy neprizná. Odpoveď má však len všeobecný charakter a to, či je aj Váš dlh skutočné premlčaný záleží od detailov v zmluve. 


JUDr. Milan Ficek, advokát

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Pomoc s dlhom - Bencont Invest, Pro Civitas" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (2,639)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku