Sťažnosť na posudkovú lekárku

Online právna poradňa
Oblasť práva: Nezaradené, Žilina

Otázka: Sťažnosť na posudkovú lekárku

Mám dieťa so zdravotnými ťažkosťami a tento týždeň sme absolvovali už druhú posudkovú kontrolu za pol roka. Doktorka sa opýtala dcéry na 10 otázok, avšak neprehliadla odoslanú zdravotnú dokumentáciu a usúdila, že dieťa nemá nárok na opatrovanie. Tento nárok nám odobrali vo februári 2017. Mám pocit, že to bolo urobené naschvál, nakoľko po prvej kontrole prišlo zamietnutie z kraja na základe jej vyjadrenia. Táto doktorka sa správala arogantne, poslala ma do mesta s tvrdením, že mi tam pomôžu. Mal som dojem, že sa priamo bavila na nás. Nesúhlasím s jej prístupom a chcela by som podať na ňu sťažnosť. Mohli by ste mi, prosím, poradiť, ako postupovať? Ďakujem.

Odpoveď: Sťažnosť na posudkovú lekárku

Dobrý deň.

Na činnosť posudkového lekára sa môžete sťažovať na odbor kontroly a sťažností na Ústredí Sociálnej poisťovne v Bratislave, ktorý je povinný prešetriť vašu sťažnosť podľa zákona 9/2010 o sťažnostiach. Je potrebné podať sťažnosť, ktorá musí byť písomná a možno ju podať v listinnej podobe alebo v elektronickej podobe (za podmienok uvedených v zákone o sťažnostiach). Sťažnosť musí obsahovať meno, priezvisko a adresu pobytu sťažovateľa. Sťažnosť musí byť čitateľná a zrozumiteľná. Musí z nej byť jednoznačné proti komu smeruje, na aké nedostatky poukazuje a čoho sa sťažovateľ domáha. Po podaní sťažnosti sociálna poisťovňa sťažnosť prešetrí a na sťažnosť Vám písomne odpovie.