Pivnica - kúpil ju sused

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Pivnica - kúpil ju sused

Mám problém s pivnicou.

Podľa mojich zistení by som mal okrem bytu vlastniť aj pivnicu. Sused, ktorý túto pivnicu užíva, mi tvrdí, že ju od mňa kúpil. Od prvého majiteľa, Slovnaftu, som sa dozvedel, že sused kúpil inú pivnicu. Ako mám riešiť tento problém?

Odpoveď: Pivnica - kúpil ju sused

Dobrý deň, najskôr by ste si mali presne zistiť, ktorá pivnica patrí k Vášmu bytu. Môžete ísť na kataster a pozrieť sa do dokladov až k okamihu, keď bola stavba postavená. Takto zistíte, či máte alebo nemáte pivnicu, a ktorá pivnica Vám patrí. Určite Vám neodporúčam násilím vniknúť do pivnice, ktorá by Vám mala patriť, pretože to môže byť trestným činom.

Pokiaľ zistíte, že on užíva Vašu pivnicu, môžete podať návrh na súd na vypratanie pivnice. Súd rozhodne o tom, že má pivnicu vypratať a bude musieť Vám nahradiť aj trovy súdneho konania.