Odťah Car Towing

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Bratislava

Otázka: Odťah Car Towing

Dobrý deň, spoločnosť Car Towing od mňa vymáha pohľadávku, za ktorú som nezodpovedný, keďže ani ja, ani majiteľ vozidla sme nespôsobili priestupok. Mám k dispozícii doklad, konkrétne rozhodnutie policajného zboru, ktoré som obdržal, pretože sme odmietli zaplatiť pokutu. V tomto rozhodnutí je uvedená osoba, ktorá priestupok spôsobila (ja som bol pre auto v Car Towing, prebral som ho, ale odmietol som zaplatiť za odťah). Policajt mi povedal, že nemám zaplatiť pokutu, ak som prehrešok nespôsobil. Následne sme dostali výzvu na úhradu v rámci pokusu o zmier, no túto som rozhodne odmietol zaplatiť. Dokázali by ste mi, prosím, pomôcť?

Odpoveď: Odťah Car Towing

Dobrý deň, pokiaľ ste boli odtiahnutý súkromnou spoločnosťou, neplaťte za odťah. Súkromná spoločnosť nemá právo od Vás požadovať náhradu za odťah, aj keď odťahujú na základe zmluvy s mestom.

Pokiaľ by ste tento poplatok už zaplatili, máte právo, aby Vám ho vratili.

Na list, ktorý ste dostali reagujte odpoveďou. Uveďte tam, že Vy ste to auto na uvedenom mieste nezaparkovali a zároveň nech sa Vám preukážu oprávnením odťahovať motorové vozidlá.

Pokiaľ by proti Vám pôdu žalobu, kontaktujte nás, pomôžeme Vám s tým bezodplatne.